Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie

Atrakcje

W Białce Tatrzańskiej i Podhalu

 

Terma Białka

Nowoczesny park wodny, a w nim: kompleks basenów termalnych, aquapark, SPA Wellness. 14 basenowych niecek, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, armatki wodne, jacuzzi, sztuczne fale gwarantują w Termie Bania super relaks i wodną zabawę na najwyższym poziomie. A wszystkie te atrakcje działają niezależnie od pogody i temperatury na dworze.

 

Wyciągi narciarskie

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Kotelnica posiada świetną lokalizację, w samym sercu Białki Tatrzańskiej. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów.

 

 

Piesze lub rowerowe wędrówki

W Białce znajduje się kilkanaście tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Opcji tras jest bardzo dużo a wszystkie z nich obfitują we wspaniałe widoki oraz liczne zabytki, które można po drodze odwiedzić. W 2016 roku została również uruchomiona trasa downhill’owa dla wszystkich rowerzystów poszukujących mocnych wrażeń.

 

Rzeka Białka

Białka to jedna z najczystszych rzek w Polsce. Prawy dopływ Dunajca. Powstaje w Tatrach na wysokości około 1075 m n.p.m. z połączenia Rybiego Potoku spływającego z polskiej części Tatr z Białą Wodą, spływającą z słowackiej części Tatr. Następuje to u wylotu Doliny Białej Wody i Doliny Rybiego Potoku. Rzeka na większości odcinków do dzisiaj zachowała swój naturalny, górski charakter i jest nieuregulowana.

 

Morskie Oko

Największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Z Morskim Okiem wiąże się wiele góralskich podań i legend. Według jednej z nich nazwa „bezdennego” jeziora w Dolinie Rybiego Potoku wzięła się stąd, że ma ono jakoby podziemne połączenie z Adriatykiem. Dowodem na to było rzekomo wyłowienie z jego wód butelki i szkatułki z kosztownościami, które razem ze statkiem poszły na dno morza.

 

Dolina Pięciu Stawów

Wysokogórska, polodowcowa dolina o długości 4,0 km i powierzchni 6,5 km², położona jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, na wysokości ok. 1625–1900 m n.p.m. Krajobraz doliny tworzą granitowe szczyty Tatr Wysokich, rozległe płaśnie, gruzowiska dużych głazów, piarżyska, migotliwe tafle jezior, murawy i połacie kosodrzewiny. Turyści odwiedzali tę dolinę od początku XIX w., byli tutaj m.in. Stanisław Staszic i Seweryn Goszczyński.

 

 

Czarny Staw

Nazwa jeziora "Czarny Staw" pochodzi od ciemnego zabarwienia tafli wody, spowodowanego cieniem rzucanym przez okalające jezioro skalne ściany oraz obecnością sinicy Pleurocapsa polonica. Nawet w upalne, letnie dni nad brzegiem Czarnego Stawu jest dość chłodno, więc nie należy zapominać o cieplejszym ubraniu.

 

 

Dolina Chochołowska

Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiąca orograficznielewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Jest doliną walną. Administracyjnie leży na terenie wsi Witów.

 

Giewont

Masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek,Wielki Giewont, jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski. Na Wielkim Giewoncie znajduje się 15-metrowy żelazny krzyż na Giewoncie, obiekt pielgrzymek religijnych, ale również niezwykle niebezpieczne miejsce w czasie burzy.

 

Spływ Dunajcem

Niewielkie, lecz jakże osobliwe pasmo górskie Pieniny, leży 30 km na północny wschód od Tatr, i stanowi środkową, najbardziej wysuniętą na północ część łańcucha skali wapiennych, zwanych Pienińskim Pasmem Skałkowym. Ciągnie się ono na długości ponad 500 km wąskim pasmem z zachodniej Słowacji przez Morawy, wzdłuż południowych stoków Beskidów Zachodnich aż do Marmaroszy w Rumunii. Każdy sposób zwiedzania tych stron jest przyjemnością, jednak prawdziwą ucztą jest spłynięcie regionalnymi tratwami jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie.

 

Trzy Korony

Trzy Korony to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy, opadającej na Rówień koło Dunajca 500-metrową przepaścią, doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie widać odległą o 63 km Babią Górę. Trzy Korony są bardzo często odwiedzane przez turystów (ponad 60 tys. turystów w sezonie).

 

Sokolica

Położona jest na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Obok Trzech Koron jest najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych. Szczyt jest kapitalnym punktem widokowym na przełom Dunajca, Pieniny Środkowe, Małe Pieniny, Magurę Spiską, Tatry Bielskie i Tatry Wysokie.

 

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole znajduje się w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki. Jest to turystyczna ścieżka przekraczająca kilkakrotnie potok. Dawniej pokonywano go przeskakując po dużych kamieniach na jego dnie, co wymagało nieco zręczności, obecnie dla wygody turystów wykonano metalowe mostki

Skałki wspinaczkowe na Spiszu

Skały są położone w rejonie przełomu rzeki Białki, w okolicy wiosek Nowa Biała – Krempach, niedaleko miejscowości Nowy Targ oraz Bukowiny Tatrzańskiej. Kramnica znajduję się po wschodniej stronie rzeki, Obłazowa natomiast zachodniej. Kramica znajduje się w Pieninach Spiskich, Obłazowa w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Granicą między tymi mezoregionami jest Białka. Faktycznie jednak obydwie te skały są tego samego pochodzenia i stanowiły kiedyś jeden masyw, zostały rozcięte przez Białkę, która utworzyła w nich przełom o szerokości 100 m. Z obu skał rozpościera się wspaniały widok, zarówno na całą Kotlinę Nowotarską i rejon Spisza, jak i na panoramę Gorc, Pienin i Tatr

 

Zamek w Niedzicy i Czorsztynie

Najsławniejszą atrakcją turystyczną Niedzicy są dwa zamki królujące nad Zalewem Czorsztyńskim, pierwszy z nich Zamek Niedzica, drugi Zamek Czorsztyn oraz Jezioro Czorsztyńskie będące wodną atrakcja regionu. Rejs Statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim -Rejs, umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, skansen na półwyspie Stylchen, zamek Dunajec w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych.

 

Monsterroller

Nietypową atrakcją, która z pewnością zaintryguje wszystkich kolarzy górskich. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej oferuje rhSPORT. Można próbować na niej swoich sił na zboczach Kotelnicy Białczańskiej. Potrzebne są tylko odwaga, mocne nerwy i chęć przeżycia dobrej zabawy.

 

Ognisko w plenerze

Przejazd zaprzęgami konnymi na polanę na której rozpalamy góralską watrę. Posiady przy herbacie góralskiej i pieczeniu kiełbasek (menu do ustalenia)

 

Park liniowy

Park linowy "Złota Grań" położony jest na szczycie Gubałówki, 60m od górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL w Zakopanem. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok. To również świetne miejsce na imprezy integracjyne dla firm. "Złota Grań" to jeden z największych parków w Polsce! Posiada 7 tras na różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód  i oraz 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjanie przygotowanej trasie dla najmłodszych nasz park może stać się placem zabaw dla dzieci.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem

Możliwość organizacji wycieczek (np. Spływ Dunajcem, Morskie Oko, Dookoła Tatr, Tatry Wysokie) po uprzednim kontakcie z recepcją. Wycieczki łatwe – nie wymagają przygotowania kondycyjnego, w sam raz dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych lub na rozgrzewkę przed trudniejszymi trasami.  Wycieczki trudniejsze – znakowanymi szlakami Tatr Polskich i Słowackich przeznaczone dla odrobinę bardziej wymagających turystów. Konieczne jest przygotowanie kondycyjne na pokonywanie dłuższych podejść oraz trudniejszych technicznie odcinków trasy.

 

Rafting na rzece Dunajec

Rafting na Dunajcu odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Spływ pontonami przeznaczony jest zarówno dla uczestników zaawansowanych jak i początkujących. Dzięki temu mogą w nim brać udział również dzieci. Spływ odbywa się na 8-osobowych pontonach. Każdy uczestnik otrzymuje kapok i kask ochronny. Trasa spływu to około 8 km. Uczestnicy przepływają między skałami, których wysokość dochodzi do 300 m. Czas trwania spływu zależy od kondycji osób biorących w nim udział oraz poziomu. Przeważnie jednak nie przekracza trzech godzin.

 

Kolejka wąskotorowa na Słowacji

Znany i atrakcyjny ośrodek narciarski leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec. Te trzy miejscowości są połączone tatrzańską kolejką wąskotorową i obowiązuje na nie jeden skipass. Štrbské Pleso jest sławnym i głównym ośrodkiem klasycznych dyscyplin narciarskich, biegów i skoków. W 1970 r. było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS oraz liczne imprezy i zawody na śniegu.